Co vás zajímá

Kontakty

Po - Pá: 8:00 - 16:00

+420 724 971 912


Adresa pro zasílání reklamací

Evo group s.r.o. - 1. patro

Dolní náměstí 6, Jablonec nad Nisou,

466 01, Česká republika


Fakturační údaje

Lukáš Rymer

Rumburská 1301, Liberec,

463 11, Česká republika

IČ: 02084783


Bankovní spojení

Banka: FIO banka

Číslo účtu: 2301756003/2010

 

Velikosti prstenů

Abychom vybrali správný prsten, který Vám bude sedět jako ulitý, je třeba určit jeho velikost. Pokud jste si již dříve kupovali prsten v klenotnictví, změřili Vám prst klenotnickým kroužkem. Velikost (54, 58 atd.) udává vnější obvod prstu v milimetrech a zároveň velikosti prstenů se Swarovski krystaly. Nejčastější velikost prstenu je 52 a 53.

Poku si pořád nejste velikostí jistí, zde je jednoduchý návod jak lze měření provést. Budete potřebovat provázek nebo stužku, nůžky, fix a pravítko.

 změření prstenu

 

Pokud si svou velikost nepamatujete, můžete použít svůj prsten, který aktuálně nosíte. U něj stačí pravítkem změřit vnitřní průměr.

EU velikost vnitřní průměr (mm) US velikost UK velikost
44 13,9  3  F
45 14,3  3 1⁄8  G
46 14,6 3 1⁄2  G 1⁄2
47 14,9  4  H
48 15,3  4 1⁄2  I 1⁄2
49 15,6  5  J
50 15,9  5 1⁄4  J 1⁄2
51 16,2  5 1⁄2  L
52 16,6  6  M
53 16,9  6 1⁄2  M 1⁄2
54 17,2  7  N
55 17,5  7 1⁄4  O
56 17,8  7 3⁄4
57  18,1
58  18,5 8 1⁄2  Q 1⁄2 
59  18,8  9 R 1⁄2 
60  19,1  9 1⁄2 
61  19,4  9 3⁄4 S 1⁄2 
62  19,7  10 T 1⁄2 
Doprava a platba

Zboží Vám zašleme prostřednictvím následujících přepravců:

Česká pošta

 • Doporučená zásilka (do ruky)............49 Kč
 • Balík do Balíkovny..............................49 Kč
 • Balík na poštu...................................109 Kč
 • Dobírka...............................................30 Kč

Zásilkovna - výdejní místa

 • Výdejní místa Zásilkovny...................59 Kč
 • Dobírka..............................................30 Kč

 

Zboží se snažíme expedovat v den objednávky. V případě vyšší vytíženosti expedujeme do 48 hodin. Pokud by se doba odeslání prodloužila, budeme Vás neprodleně kontaktovat. Veškeré ceny dopravy jsou uváděny s DPH. Nejsme plátci DPH. Pokud je zboží označeno jako "Vyprodáno", je termín doručení na vyžádání. Ve většině případů Vás však budeme kontaktovat sami.

Po převzetí zboží je nutné ho okamžitě rozbalit. Pokud je zboží poškozené, je potřeba nás kontaktovat do 2 dnů po doručení zásilky. Pokud zboží poškozené přepravcem nahlásíte později, nejsme schopni Vám pomoci. Za zboží poškozené přepravcem neručíme.

Pokud cena zboží s DPH převyšuje cenu 1 000 Kč je doprava zdarma. Tato akce neplatí při individuální cenové nabídce na zboží.

Dodací list vystavený přepravcem si ponechte do rozbalení zboží, pro případ, že je dopravcem poškozeno.

Zapínání náušnic

Náušnice vybírejte nejen podle designu, ale také podle zapínání

Při nákupu náušnic se samozřejmě můžete rozplývat nad jejich krásou, ale neměli byste zapomenout také na praktičnost. A tím nemyslíme jen celkovou velikost šperku, ale také jeho zapínání. Typů zapínání je hned několik. Vyberte si takové, které bude bezpečné a zároveň se vám s ním bude dobře pracovat.

 

Dámský patent neboli klapka

Jedná se o velmi populární a běžné zapínání. Tvoří jej háček, který se zespodu zavře klapkou. Tím se zajistí, že se náušnice z ušní dírky nevyvlékne. Tento typ je bezpečný a pro manipulaci rychlý a pohodlný. Najdete jej jak na visacích, tak na krátkých náušnicích.

klapka

 

Ruský patent

Tvar zapínání nezasahuje do šperku, protože je skryto za zadní stranou ucha. U šperkařů se tento typ těší velké oblibě. Náušnice vypadají skutečně decentně a elegantně. Tyčinka je opatřena jisticím závěrem a vede kolmo k náušnici. Protáhne se ušní dírkou a zezadu zaklapne do otvoru v klapce.

ruský patent

 

Klenotnická klipsa

Zapínání, které nepatří mezi nejpoužívanější. Hodí se především pro těžší náušnice. Funguje tak, že se dřík provlékne ušní dírkou a následně se zajistí klapkou. Zapínání je sice jednoduché a pohodlné, ale někoho může v uchu tlačit. Nicméně patří mezi velmi bezpečné, takže se nemusíte bát, že svůj šperk ztratíte. Před spaním se náušnice s tímto typem zapínání doporučují z ucha vyndat a uložit do krabičky.

klips

 

Háček

Vyrábí se z různých materiálů, takže jej najdete jak u šperků z drahých kovů, tak na bižuterii. Používá se především pro visací modely. Zajišťuje se zpravidla silikonovou koncovkou, která zabraňuje vyháknutí háčku. Zapínání je nevrženo tak, aby zatížilo ušní lalůček, díky čemuž nemá náušnice šanci samovolně vypadávat. Afroháček může být doplněn zajištěním.

háček

 

Šroubkové zapínání

Je známé také pod názvem balonkové a je podobné puzetovému. Od puzety se liší tím, že tyčinka vedoucí od náušnice je opatřena závitem. Tyčinka se protáhne dírkou a zajistí našroubováním balonku. Tento způsob zapínání je oblíbený především u dětských šperků do uší, které se příliš často nemění.

šroubek

 

Jednoduchá puzeta

Jak jsme již napsali u předchozího zapínání, puzeta je alternativou pro balonek. Tyčinka, které se říká dířka, nemá závit a z druhé strany ucha se kotví kovovou puzetou ve tvaru motýlka, silikonovým jištěním nebo jiným vhodným typem. Tento způsob se využívá u menších šperků. Oblibě se těší zejména proto, že se díky němu náušnice snadno nasazují i sundávají. Na druhou stranu není toto zapínání tak bezpečné jako zapínání balonkové. Někoho mohou náušnice s tímto zapínáním tlačit.

puzeta

 

Dětská bizura

Jak již název napovídá, zapínání se používá především u náušnic miminek a malých slečen. Od ostatních zapínání se liší tím, že je přiznané a vepředu. Šperk se tedy nasazuje zezadu a malý háček se bezpečně zaklapne do očka, které se nachází na přední straně náušničky. Nemusíte se tedy obávat, že by se uvolnila a ztratila. Zapínání je možné nechat zamknout, jelikož v tomto věku se náušnice zpravidla nemění.

brizura

 

Kroužek

Zapínání je také známé pod pojmem kreole. Používá se především u menších náušnic ve tvaru kroužku. Spočívá v tom, že se kroužek ohne v kloubu a následně zacvakne do protější části náušnice. Kreole patří mezi nejspolehlivější zapínání náušnic.

kroužek

 

Klips

Klipsové zapínání může být dvojího druhu. Buď pro ženy s nepropíchnutýma ušima, kdy se náušnice k uchu připevní zacvaknutím, nebo pro ženy s ušima propíchnutýma. Ve druhém případě se zapínání skládá z dříku, který se provlékne ušní dírkou a klipsového jištění, které se zacvakne na zadní stranu ucha.

klips

Vrácení a reklamace

Po převzetí zboží je nutné ho okamžitě rozbalit. Pokud je zboží poškozené, je potřeba nás kontaktovat nejpozději do 24 hodin po doručení zásilky. Pokud zboží poškozené přepravcem nahlásíte později, nejsme schopni Vám pomoci. Nevyhazujte prosím obalový materiál, bude potřeba pro následnou reklamaci. 

 

Při reklamaci postupujte následovně:

1) Vyplňte reklamační formulář. Ke stažení v MS WORD nebo PDF.

2) Zboží zašlete zpět na naší adresu Evo group s.r.o., 1. patro, Dolní náměstí 6, Jablonec nad Nisou, 466 01. Zboží nezasílejte na dobírku.

 

 

Při vrácení zboží ve 14-ti denní lhůtě postupujte následovně:

1) Vyplňte formulář odstoupení od kupní smlouvy. Ke stažení MS WORD nebo PDF

2) Zboží zašlete zpět na naší adresu Evo group s.r.o., 1. patro, Dolní náměstí 6, Jablonec nad Nisou, 466 01. Zboží nezasílejte na dobírku.

 

Reklamace v našem obchodě bude vyřízena co nejrychleji, ze zákona nejdéle do 30-ti dní. Budeme od Vás však potřebovat několik informací. O průběhu reklamace Vás budeme informovat. Pokud zboží splňuje nároky na výrobní vadu a je tak zcela zřejmé, pošleme Vám nový kus z našich skladových zásob.

Na výrobní vady se vztahuje záruka, pokud není uvedeno jinak, 24 měsíců. Při vyřízení se řídíme platným právním řádem. Dle zákona máte nárok na vrácení zboží pořízené přes internetový obchod do 14 dnů od jeho zakoupení.

Vady vzniklé nesprávným používáním nebo skladováním nejsme schopni reklamovat.

Alergie na šperky

Jaké šperky nosit a jaké nenosit, když jste alergičtí na kovy

To, že jsou lidé alergičtí na pyl, prach nebo zvířata je běžné. Věděli jste ale, že alergii mohou vyvolávat i kovy? Alergenem, který podráždění vyvolá je v případě šperků obsah niklu, chromu, kobaltu, mědi nebo mosazi. Jak se alergie projevuje a jak si vybrat vhodný šperk? To zjistíte v našem článku.

 

Projevy alergické reakce: svědění, zarudnutí, puchýřky…

Alergickou reakci neboli kontaktní dermatitidu na kovové příměsi ve šperku poznáte docela jednoduše. Kůže, která je s kovem v kontaktu je:

 • začervenalá,
 • suchá,
 • šupinatá,
 • svědí,
 • mohou se objevit i puchýřky.

Příznaky se většinou projeví v horizontu 24 až 28 hodin po kontaktu s kovem. Nastat však mohou i dříve, třeba i po 12 hodinách. To, že se jedná o alergii, a ne jen o dočasné podráždění poznáte tak, že se na kůži objeví příznaky vždy, když dojde ke kontaktu s kovem. Ke kontaktní dermatitidě jsou náchylnější především lidé s oslabenou imunitou, atopickým ekzémem nebo astmatem.

 

Proč nošení šperků bolí

Alergické reakce vyvolávají příměsi, které jsou při výrobě šperků používány.

 • Nikl – patří k nejproblematičtějším příměsím. Alergie na něj se projevuje červenou vyrážkou a vodnatými puchýřky. Je obsažen mimo jiné v nerezové oceli, proto byste se těmto šperkům měli raději vyhnout.
 • Měď – kůže může negativně reagovat i na tento kov, který se nejčastěji objevuje v růžovém zlatě. Právě díky mědi získává zlato netradiční načervenalou barvu.
 • Mosaz – jedná se o slitinu mědi a zinku. Šperky z mosazi se často pokovují zlatem či stříbrem. To, že je v klenotu mosaz obsažena, poznáte tak, že kůže po kontaktu s ní zezelená.

Kromě kovových příměsí může být spouštěčem alergie i pot. Sůl, kterou pot obsahuje, může po kontaktu s kovem vyvolat alergickou reakci. Na vině však mohou být i zbytky mýdla nebo čisticích prostředků, které zůstaly například pod prstýnkem.

 

Ani alergici se nemusí blyštivých klenotů vzdát

Bojíte se, že už nikdy v uších nebudete moct nosit nádherné náušnice nebo se těšit z vytouženého prstenu? To rozhodně nemusíte. Stačí si jen vybrat skutečně kvalitní kousky.

Alergie na zlato sama o sobě neexistuje. Existuje však v případě, kdy se rozhodnete pro jeho barevné variace a méně kvalitní šperky obsahující různé kovové příměsi. Bílé zlato se například leguje dráždivým niklem, žluté zase mosazí.

 

Jak si vybrat kvalitní skvost?

Při výběru se zaměřte především:

 • na zlato, které má 14 karátů a více,
 • ptejte se po špercích, které neobsahují kovy způsobující alergii,
 • stříbro či zlato si nechte potáhnout hypoalergenním rhodiem, které navíc zabraňuje jejich oxidaci, tedy černání,
 • chtějte šperky z platiny, které jsou nejen odolné, ale zcela bez příměsí.

Pokud se rozhodnete si své šperky nechat potáhnout vrstvou rhodia, pamatujte na to, že se časem tato vrstva opotřebuje a bude potřebovat obnovit. Poraďte se proto se svým klenotníkem, který vám doporučí, za jak dlouhou dobu nechat vrstvičku opět obnovit.

Obchodní podmínky

I.

Základní ustanovení

 1. Tyto všeobecné obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) jsou vydané dle § 1751 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“)

 

Lukáš Rymer

IČ: 02084783

se sídlem: Rumburská 1301, Liberec

zapsaný v živnostenském rejstříku Magistrátu města Liberec

kontaktní údaje:

e-mail: info@victum.cz

telefon: +420 724 971 912

web: www.victum.cz

(dále jen „prodávající“)

 

 1. Tyto obchodní podmínky upravují vzájemná práva a povinnosti prodávajícího a fyzické osoby, která uzavírá kupní smlouvu mimo svou podnikatelskou činnost jako spotřebitel, nebo v rámci své podnikatelské činnosti (dále jen: „kupující“) prostřednictvím webového rozhraní umístěného na webové stránce dostupné na internetové adrese www.victum.cz. (dále jen „internetový obchod“).
 2. Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy. Odchylná ujednání v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními těchto obchodních podmínek.
 3. Tyto obchodní podmínky a kupní smlouva se uzavírají v českém jazyce.

 

II.

Informace o zboží a cenách

 1. Informace o zboží, včetně uvedení cen jednotlivého zboží a jeho hlavních vlastností, jsou uvedeny u jednotlivého zboží v katalogu internetového obchodu. Ceny zboží jsou uvedeny včetně daně z přidané hodnoty, všech souvisejících poplatků a nákladů za vrácení zboží, jestliže toto zboží ze své podstaty nemůže být vráceno obvyklou poštovní cestou. Ceny zboží zůstávají v platnosti po dobu, po kterou jsou zobrazovány v internetovém obchodě. Toto ustanovení nevylučuje sjednání kupní smlouvy za individuálně sjednaných podmínek.
 2. Veškerá prezentace zboží umístěná v katalogu internetového obchodu je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží.
 3. V internetovém obchodě jsou zveřejněny informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží. Informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží uvedené v internetovém obchodě platí pouze v případech, kdy je zboží doručováno v rámci území České republiky.
 4. Případné slevy z kupní ceny zboží nelze navzájem kombinovat, nedohodne-li se prodávající s kupujícím jinak.

 

III.

Objednávka a uzavření kupní smlouvy

 1. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory), hradí kupující sám. Tyto náklady se neliší od základní sazby.
 2. Kupující provádí objednávku zboží těmito způsoby: prostřednictvím svého zákaznického účtu, provedl-li předchozí registraci v internetovém obchodě/vyplněním objednávkového formuláře bez registrace
 3. Při zadávání objednávky si kupující vybere zboží, počet kusů zboží, způsob platby a doručení.
 4. Před odesláním objednávky je kupujícímu umožněno kontrolovat a měnit údaje, které do objednávky vložil. Objednávku kupující odešle prodávajícímu kliknutím na tlačítko Odeslat objednávku. Údaje uvedené v objednávce jsou prodávajícím považovány za správné. Podmínkou platnosti objednávky je vyplnění všech povinných údajů v objednávkovém formuláři a potvrzení kupujícího o tom, že se s těmito obchodními podmínkami seznámil.
 5. Neprodleně po obdržení objednávky zašle prodávající kupujícímu potvrzení o obdržení objednávky na e-mailovou adresu, kterou kupující při objednání zadal. Toto potvrzení je automatické a nepovažuje se za uzavření smlouvy. Přílohou potvrzení jsou aktuální obchodní podmínky prodávajícího. Kupní smlouva je uzavřena až po přijetí objednávky prodávajícím. Oznámení o přijetí objednávky je doručeno na e-mailovou adresu kupujícího. / Neprodleně po obdržení objednávky zašle prodávající kupujícímu potvrzení o obdržení objednávky na e-mailovou adresu, kterou kupující při objednání zadal. Toto potvrzení se považuje za uzavření smlouvy. Přílohou potvrzení jsou aktuální obchodní podmínky prodávajícího. Kupní smlouva je uzavřena potvrzením objednávky prodávajícím na e-mailovou adresu kupujícího.
 6. V případě, že některý z požadavků uvedených v objednávce nemůže prodávající splnit, zašle kupujícímu na jeho e-mailovou adresu pozměněnou nabídku. Pozměněná nabídka se považuje za nový návrh kupní smlouvy a kupní smlouva je v takovém případě uzavřena potvrzením kupujícího o přijetí této nabídky prodávajícímu na jeho e-mailovou adresu uvedenou v těchto obchodních podmínkách.
 7. Všechny objednávky přijaté prodávajícím jsou závazné. Kupující může zrušit objednávku, dokud není kupujícímu doručeno oznámení o přijetí objednávky prodávajícím. Kupující může zrušit objednávku telefonicky na telefonní číslo nebo e-mail prodávajícího uvedený v těchto obchodních podmínkách.
 8. V případě, že došlo ke zjevné technické chybě na straně prodávajícího při uvedení ceny zboží v internetovém obchodě nebo v průběhu objednávání, není prodávající povinen dodat kupujícímu zboží za tuto zcela zjevně chybnou cenu ani v případě, že kupujícímu bylo zasláno automatické potvrzení o obdržení objednávky podle těchto obchodních podmínek. Prodávající informuje kupujícího o chybě bez zbytečného odkladu a zašle kupujícímu na jeho e-mailovou adresu pozměněnou nabídku. Pozměněná nabídka se považuje za nový návrh kupní smlouvy a kupní smlouva je v takovém případě uzavřena potvrzením o přijetí kupujícím na e-mailovou adresu prodávajícího.

 

IV.

Zákaznický účet

 1. Na základě registrace kupujícího provedené v internetovém obchodě může kupující přistupovat do svého zákaznického účtu. Ze svého zákaznického účtu může kupující provádět objednávání zboží. Kupující může objednávat zboží také bez registrace.
 2. Při registraci do zákaznického účtu a při objednávání zboží je kupující povinen uvádět správně a pravdivě všechny údaje. Údaje uvedené v uživatelském účtu je kupující při jakékoliv jejich změně povinen aktualizovat. Údaje uvedené kupujícím v zákaznickém účtu a při objednávání zboží jsou prodávajícím považovány za správné.
 3. Přístup k zákaznickému účtu je zabezpečen uživatelským jménem a heslem. Kupující je povinen zachovávat mlčenlivost ohledně informací nezbytných k přístupu do jeho zákaznického účtu. Prodávající nenese odpovědnost za případné zneužití zákaznického účtu třetími osobami.
 4. Kupující není oprávněn umožnit využívání zákaznického účtu třetím osobám.
 5. Prodávající může zrušit uživatelský účet a to zejména v případě, když kupující svůj uživatelský účet déle nevyužívá, či v případě, kdy kupující poruší své povinnosti z kupní smlouvy nebo těchto obchodních podmínek.
 6. Kupující bere na vědomí, že uživatelský účet nemusí být dostupný nepřetržitě a to zejména s ohledem na nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení prodávajícího, popř. nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení třetích osob.

 

V.

Platební podmínky a dodání zboží

 1. Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy může kupující uhradit následujícími způsoby:
 • bezhotovostně převodem na bankovní účet prodávajícího č. 2301756003/2010, vedený u Fio banky,
 • bezhotovostně platební kartou,
 • bezhotovostně převodem na účet prodávajícího prostřednictvím platební brány The Pay
 • dobírkou v hotovosti při předání zboží,
 1. v hotovosti nebo platební kartou při osobním odběru výdejně zásilek Zásilkovna. Společně s kupní cenou je kupující povinen uhradit prodávajícímu náklady spojené s balením a dodáním zboží ve smluvené výši. Není-li dále uvedeno výslovně jinak, rozumí se dále kupní cenou i náklady spojené s dodáním zboží.
 2. V případě platby v hotovosti je kupní cena splatná při převzetí zboží. V případě bezhotovostní platby je kupní cena splatná do 14 dnů od uzavření kupní smlouvy.
 3. V případě platby prostřednictvím platební brány postupuje kupující podle pokynů příslušného poskytovatele elektronických plateb.
 4. V případě bezhotovostní platby je závazek kupujícího uhradit kupní cenu splněn okamžikem připsání příslušné částky na bankovní účet prodávajícího.
 5. Prodávající nepožaduje od kupujícího předem žádnou zálohu či jinou obdobnou platbu. Úhrada kupní ceny před odesláním zboží není zálohou.
 6. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin
 7. Zboží je kupujícímu dodáno:
 • na adresu určenou kupujícím objednávce
 • prostřednictvím výdejny zásilek na adresu výdejny, kterou kupující určil.
 1. Volba způsobu dodání se provádí během objednávání zboží.
 2. Náklady na dodání zboží v závislosti na způsobu odeslání a převzetí zboží jsou uvedeny v objednávce kupujícího a v potvrzení objednávky prodávajícím. V případě, že je způsob dopravy smluven na základě zvláštního požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.
 3. Je-li prodávající podle kupní smlouvy povinen dodat zboží na místo určené kupujícím v objednávce, je kupující povinen převzít zboží při dodání. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.
 4. Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít.
 5. Prodávající vystaví kupujícímu daňový doklad – fakturu. Daňový doklad je odeslán na e-mailovou adresu kupujícího. / Daňový doklad je přiložen k dodávanému zboží.
 6. Kupující nabývá vlastnické právo ke zboží zaplacením celé kupní ceny za zboží včetně nákladů na dodání, nejdříve však převzetím zboží.
 7. Odpovědnost za nahodilou zkázu, poškození či ztrátu zboží přechází na kupujícího okamžikem převzetí zboží nebo okamžikem, kdy měl kupující povinnost zboží převzít, ale v rozporu s kupní smlouvou tak neučinil.

 

VI.

Odstoupení od smlouvy

 1. Kupující, který uzavřel kupní smlouvu mimo svou podnikatelskou činnost jako spotřebitel, má právo od kupní smlouvy odstoupit.
 2. Lhůta pro odstoupení od smlouvy činí 14 dnů
 • ode dne převzetí zboží,
 • ode dne převzetí poslední dodávky zboží, je-li předmětem smlouvy několik druhů zboží nebo dodání několika částí,
 • ode dne převzetí první dodávky zboží, je-li předmětem smlouvy pravidelná opakovaná dodávka zboží.
 1. Kupující nemůže mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy
 • poskytování služeb, jestliže byly splněny s jeho předchozím výslovným souhlasem před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a prodávající před uzavřením smlouvy sdělil kupujícímu, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy,
 • o dodávce zboží nebo služby, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli prodávajícího a k němuž může dojít během lhůty pro odstoupení od smlouvy,
 • o dodání alkoholických nápojů, které mohou být dodány až po uplynutí třiceti dnů a jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávislých na vůli prodávajícího,
 • o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu,
 • dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím,
 • dodávce zboží v uzavřeném obalu, které kupující z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit,
 • dodávce zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu, pokud porušil jejich původní obal,
 • dodávce novin, periodik nebo časopisů,
 • dodání digitálního obsahu, pokud nebyl dodán na hmotném nosiči a byl dodán s předchozím výslovným souhlasem kupujícího před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a prodávající před uzavřením smlouvy sdělil kupujícímu, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy,
 • v dalších případech uvedených v § 1837 občanského zákoníku.
 1. Pro dodržení lhůty pro odstoupení od smlouvy musí kupující odeslat prohlášení o odstoupení ve lhůtě pro odstoupení od smlouvy.
 2. Pro odstoupení od kupní smlouvy může kupující využít vzorový formulář k odstoupení od smlouvy poskytovaný prodávajícím. Odstoupení od kupní smlouvy zašle kupující na e-mailovou nebo doručovací adresu prodávajícího uvedenou v těchto obchodních podmínkách. Prodávající potvrdí kupujícímu bezodkladně přijetí formuláře.
 3. Kupující, který odstoupil od smlouvy, je povinen vrátit prodávajícímu zboží do 14 dnů od odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Kupující nese náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.
 4. Odstoupí-li kupující od smlouvy, vrátí mu prodávající bezodkladně, nejpozději však do 14 dnů od odstoupení od smlouvy všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho přijal, a to stejným způsobem. Prodávající vrátí kupujícímu přijaté peněžení prostředky jiným způsobem jen tehdy, pokud s tím kupující souhlasí a pokud mu tím nevzniknou další náklady.
 5. Jestliže kupující zvolil jiný než nejlevnější způsob dodání zboží, který prodávající nabízí, vrátí prodávající kupujícímu náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží.
 6. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, není prodávající povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než mu kupující zboží předá nebo prokáže, že zboží prodávajícímu odeslal.
 7. Zboží musí vrátit kupující prodávajícímu nepoškozené, neopotřebené a neznečištěné a je-li to možné, v původním obalu. Nárok na náhradu škody vzniklé na zboží je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.
 8. Prodávající je oprávněn odstoupit od kupní smlouvy z důvodu vyprodání zásob, nedostupnosti zboží, nebo když výrobce, dovozce nebo dodavatel zboží přerušil výrobu nebo dovoz zboží. Prodávající bezodkladně informuje kupujícího prostřednictvím e-mailové adresy uvedené v objednávce a vrátí ve lhůtě 14 dnů od oznámení o odstoupení od kupní smlouvy všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, a to stejným způsobem, popřípadě způsobem určeným kupujícím.

 

VII.

Práva z vadného plnění

 1. Prodávající zodpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující zboží převzal
 • má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,
 • se zboží hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,
 • zboží odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,
 • je zboží v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a
 • zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.
 1. Povinnosti z vadného plnění má prodávající nejméně v takovém rozsahu, v jakém trvají povinnosti z vadného plnění výrobce. Kupující je jinak oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí.
 2. Je-li na prodávaném zboží, na jeho obalu, v návodu připojenému ke zboží nebo v reklamě v souladu s jinými právními předpisy uvedena doba, po kterou lze zboží použít, použijí se ustanovení o záruce za jakost. Zárukou za jakost se prodávající zavazuje, že zboží bude po určitou dobu způsobilé k použití pro obvyklý účel nebo že si zachová obvyklé vlastnosti. Vytkl-li kupující prodávajícímu vadu zboží oprávněně, neběží lhůta pro uplatnění práv z vadného plnění ani záruční doba po dobu, po kterou nemůže kupující vadné zboží užívat.
 3. Ustanovení uvedená v předchozím odstavci obchodních podmínek se nepoužijí u zboží prodávaného za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána, na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním, u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí kupujícím, nebo vyplývá-li to z povahy zboží. Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud před převzetím zboží věděl, že zboží má vadu, anebo pokud vadu sám kupující způsobil.
 4. V případě výskytu vady může kupující prodávajícímu předložit reklamaci a požadovat
 • výměnu za nové zboží,
 • opravu zboží,
 • přiměřenou slevu z kupní ceny,
 • odstoupení od smlouvy.
 1. Kupující má právo odstoupit od smlouvy,
 • pokud má zboží podstatnou vadu,
 • pokud nemůže věc řádně užívat pro opakovaný výskyt vady nebo vad po opravě,
 • při větším počtu vad zboží.
 1. Podstatné je takové porušení smlouvy, o němž strana porušující smlouvu již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela, pokud by toto porušení předvídala.
 2. U vady, která znamená nepodstatné porušení smlouvy (bez ohledu na to, jde-li o vadu odstranitelnou či neodstranitelnou), má kupující nárok na odstranění vady nebo přiměřenou slevu z kupní ceny.
 3. Vyskytla-li se odstranitelná vada po opravě opakovaně (obvykle třetí reklamace pro stejnou závadu nebo čtvrtá pro odlišné závady) nebo má zboží větší počet vad (zpravidla nejméně tři vady současně), má kupující právo uplatnit požadavek na slevu z kupní ceny, výměnu zboží nebo odstoupit od smlouvy.
 4. Při uplatnění reklamace je kupující povinen prodávajícímu sdělit, jaké právo si zvolil. Změna volby bez souhlasu prodávajícího je možná jen tehdy, žádal-li kupující opravu vady, která se ukáže být neodstranitelná. Nezvolí-li kupující si své právo z podstatného porušení smlouvy včas, má práva stejná jako při nepodstatném porušení smlouvy.
 5. Není-li oprava nebo výměna zboží možná, na základě odstoupení od smlouvy může kupující požadovat vrácení kupní ceny v plné výši.
 6. Pokud prodávající prokáže, že kupující před převzetím o vadě zboží věděl nebo ji sám způsobil, není prodávající povinen nároku kupujícího vyhovět.
 7. Kupující nemůže reklamovat zlevněné zboží z důvodu, pro který je dané zboží zlevněno.
 8. Prodávající je povinen přijmout reklamaci v kterékoli provozovně, v níž je přijetí reklamace možné, případně i v sídle nebo místě podnikání. Prodávající je povinen kupujícímu vydat písemné potvrzení o tom, kdy kupující právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace kupující požaduje, jakož i potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, včetně potvrzení o provedení opravy a době jejího trvání, případně písemné odůvodnění zamítnutí reklamace.
 9. Prodávající nebo jím pověřený pracovník rozhodne o reklamaci ihned, ve složitých případech do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bezodkladně, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím nedohodne na delší lhůtě. Marné uplynutí této lhůty se považuje za podstatné porušení smlouvy a kupující má právo od kupní smlouvy odstoupit. Za okamžik uplatnění reklamace se považuje okamžik, kdy dojde projev vůle kupujícího (uplatnění práva z vadného plnění) prodávajícímu.
 10. Prodávající písemně informuje kupujícího o výsledku reklamace.
 11. Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud kupující před převzetím věci věděl, že věc má vadu, anebo pokud kupující vadu sám způsobil.
 12. V případě oprávněné reklamace má kupující právo na náhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s uplatněním reklamace. Toto právo může kupující u prodávajícího uplatnit ve lhůtě do jednoho měsíce po uplynutí záruční doby, v opačném případě ho soud nemusí přiznat.
 13. Volbu způsobu reklamace má kupující.
 14. Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.

 

VIII.

Doručování

 1. Smluvní strany si mohou veškerou písemnou korespondenci vzájemně doručovat prostřednictvím elektronické pošty.
 2. Kupující doručuje prodávajícímu korespondenci na e-mailovou adresu uvedenou v těchto obchodních podmínkách. Prodávající doručuje kupujícímu korespondenci na e-mailovou adresu uvedenou v jeho zákaznickém účtu nebo v objednávce.

 

IX.

Osobní údaje

 1. Všechny informace, které kupující při spolupráci s prodávajícím uvede, jsou důvěrné a bude s nimi tak zacházeno. Pokud kupující nedá prodávajícímu písemné svolení, údaje o kupujícím nebude prodávající jiným způsobem než za účelem plnění ze smlouvy používat, vyjma e-mailové adresy, na kterou mohou být zasílána obchodní sdělení, neboť tento postup umožňuje zákon, pokud není vysloveně odmítnut. Tato sdělení se mohou týkat pouze obdobného nebo souvisejícího zboží a lze je kdykoliv jednoduchým způsobem (zasláním dopisu, e-mailu nebo proklikem na odkaz v obchodním sdělení) odhlásit. E-mailová adresa bude za tímto účelem uchovávána po dobu 3 let od uzavření poslední smlouvy mezi smluvními stranami.
 2. Podrobnější informace o ochraně osobních údajů naleznete v Zásadách ochrany osobních údajů ZDE.

 

IX.

Mimosoudní řešení sporů

 1. K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: https://adr.coi.cz/cs. Platformu pro řešení sporů on-line nacházející se na internetové adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr je možné využít při řešení sporů mezi prodávajícím a kupujícím z kupní smlouvy.
 2. Evropské spotřebitelské centrum Česká republika se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, internetová adresa: http://www.evropskyspotrebitel.cz je kontaktním místem podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 524/2013 ze dne 21. května 2013 o řešení spotřebitelských sporů on-line a o změně nařízení (ES) č. 2006/2004 a směrnice 2009/22/ES (nařízení o řešení spotřebitelských sporů on-line).
 3. Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.

 

X.

Závěrečná ustanovení

 1. Veškerá ujednání mezi prodávajícím a kupujícím se řídí právním řádem České republiky. Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní prvek, pak strany sjednávají, že vztah se řídí právem České republiky. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů.
 2. Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.
 3. Všechna práva k webovým stránkám prodávajícího, zejména autorská práva k obsahu, včetně rozvržení stránky, fotek, filmů, grafik, ochranných známek, loga a dalšího obsahu a prvků, náleží prodávajícímu. Je zakázáno kopírovat, upravovat nebo jinak používat webové stránky nebo jejich část bez souhlasu prodávajícího.
 4. Prodávající nenese odpovědnost za chyby vzniklé v důsledku zásahů třetích osob do internetového obchodu nebo v důsledku jeho užití v rozporu s jeho určením. Kupující nesmí při využívání internetového obchodu používat postupy, které by mohly mít negativní vliv na jeho provoz a nesmí vykonávat žádnou činnost, která by mohla jemu nebo třetím osobám umožnit neoprávněně zasahovat či neoprávněně užít programové vybavení nebo další součásti tvořící internetový obchod a užívat internetový obchod nebo jeho části či softwarové vybavení takovým způsobem, který by byl v rozporu s jeho určením či účelem.
 5. Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.
 6. Kupní smlouva včetně obchodních podmínek je archivována prodávajícím v elektronické podobě a není přístupná.
 7. Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklé po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.
 8. Přílohou obchodních podmínek je vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy.

 

Tyto obchodní podmínky nabývají účinnosti dnem 1.1.2020.

Čištění stříbra

Metody čištění stříbra, které prověřil sám čas

Obdivujete kamarádčin stříbrný šperk a divíte se, že ten váš, který již nosíte nějaký pátek, není zdaleka tak blyštivý a krásný? Stříbro časem černá. Je to běžný proces, který způsobuje oxidace. Jak se zčernání úspěšně zbavit?

Proč stříbro černá

Zčernání tvoří tenká zkorodovaná vrstvička stříbra, která se projevuje tmavým povlakem klenotu. Dochází k němu především vlivem prostředí. Pokud byste nechali svůj šperk ležet na suchém a čistém místě, bude dlouhou dobu vypadat jako nový, ale většina žen si svůj šperk chce užít a ne se na něj dívat v prosklené šperkovnici.

K oxidaci dochází především kvůli kontaktu stříbra a potu. Svůj podíl však také hraje pH pokožky, proto je možné, že na někom stříbro černá rychleji a intenzivněji. Dalším faktorem je i síra obsažená v atmosféře nebo chlór, který slouží jako dezinfekční prostředek.

Pokud nebudete stříbrný šperk delší chvíli nosit, uložte jej na suché a tmavé místo. Vložte jej do flanelového nebo hedvábného pytlíčku a schovejte do krabičky. Existují i pytlíčky napuštěné látkami zpomalujícími proces oxidace.

Povolejte do boje ocet a jedlou sodu

Se zčernáním si dobře poradí ocet a jedlá soda. Ingredience, které má doma snad každý. V misce nebo hrnku smíchejte ½ šálku bílého octa a 2 polévkové lžíce jedlé sody. Stříbro do roztoku vložte na 2–3 hodiny, poté vytáhněte a omyjte studenou vodou. Pro sušení vyberte měkkou utěrku.

Zubní pasta nejen proti kazu, ale i černání

Se zubní pastou si nemusíte jen čistit zuby. Je účinná i v boji proti oxidaci stříbra. Pasta by neměla mít bělicí účinek a neměla by obsahovat abrazivní látky. Vhodnou pastu naneste na měkký hadřík a začněte s čištěním. Dbejte na to, abyste plochu klenotu vždy čistili čistou částí hadříku. Jakmile vyčistíte celý povrch, šperk opláchněte teplotou vodou a osušte utěrkou.

Kromě hadříku je možné pro čištění použít i zubní kartáček, který by však měl být měkký, aby nepoškrábal povrch.

Roztok z alobalu a jedlé sody

Své kuchařské dovednosti nyní povýšíte na vyšší level. Vařit totiž budete alobal a jedlou sodu. Nic k snědku to sice nebude, ale stříbro tím vyčistíte jedna radost.

Litr nebo jiné potřebné množství vody zahřejte na 80–90 °C a rozpusťte v něm 1 polévkovou lžíci jedlé sody. Do horké lázně vložte alobal a na něj prsteny, řetízky nebo jiné stříbrné doplňky. Šperky na alobalu pravidelně otáčejte a kontrolujte, aby k čištění docházelo ze všech stran. Jakmile je stříbro vyčištěné, vyndejte jej z lázně a utřete do měkkého hadříku.

Čištění stříbra s kamínky

Pro odstranění začernání se používá celá řada látek, mezi které patří kromě výše popsaných třeba i pivo nebo citron. Pokud se však chystáte čistit stříbrné šperky s kamínky, vyhněte se zásaditým látkám, mezi které patří zmiňované pivo, citron nebo ocet a sůl.

Užívejte si krásu svých stříbrných šperků bez starostí z oxidace.

Ochrana os. údajů

I.

Základní ustanovení

Správcem osobních údajů podle čl. 4 bod 7 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen: „GDPR”) je Lukáš Rymer IČ 02084783 se sídlem Rumburská 1301, Liberec, 46311,  zapsaný/á v živnostenském rejstříku vedeném Magistrátem města Liberec (dále jen: „správce“).
Kontaktní údaje správce jsou: Lukáš Rymer
adresa: Rumburská 1301, Liberec, 46311

e-mail: info@victum.cz

telefon: +420 724 971 912

Osobními údaji se rozumí veškeré informace o identifikované nebo identifikovatelné fyzické osobě; identifikovatelnou fyzickou osobou je fyzická osoba, kterou lze přímo či nepřímo identifikovat, zejména odkazem na určitý identifikátor, například jméno, identifikační číslo, lokační údaje, síťový identifikátor nebo na jeden či více zvláštních prvků fyzické, fyziologické, genetické, psychické, ekonomické, kulturní nebo společenské identity této fyzické osoby.
Správce nejmenoval.
 

II.

Zdroje a kategorie zpracovávaných osobních údajů

Správce zpracovává osobní údaje, které jste mu poskytl/a nebo osobní údaje, které správce získal na základě plnění Vaší objednávky:
●        jméno a příjmení

●        e-mailová adresa

●        poštovní adresa

●        telefon

●        …

Správce zpracovává Vaše identifikační a kontaktní údaje a údaje nezbytné pro plnění smlouvy.
 

III.

Zákonný důvod a účel zpracování osobních údajů

Zákonným důvodem zpracování osobních údajů je
●        plnění smlouvy mezi Vámi a správcem podle čl. 6 odst. 1 písm. b) GDPR,

●        splnění právní povinnosti správce podle čl. 6 odst. 1 písm. c) GDPR,

●        oprávněný zájem správce na poskytování přímého marketingu (zejména pro zasílání obchodních sdělení a newsletterů) podle čl. 6 odst. 1 písm. f) GDPR,

●        Váš souhlas se zpracováním pro účely poskytování přímého marketingu (zejména pro zasílání obchodních sdělení a newsletterů) podle čl. 6 odst. 1 písm. a) GDPR ve spojení s § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti v případě, že nedošlo k objednávce zboží nebo služby.

Účelem zpracování osobních údajů je
●        vyřízení Vaší objednávky a výkon práv a povinností vyplývajících ze smluvního vztahu mezi Vámi a správcem; při objednávce jsou vyžadovány osobní údaje, které jsou nutné pro úspěšné vyřízení objednávky (jméno a adresa, kontakt), poskytnutí osobních údajů je nutným požadavkem pro uzavření a plnění smlouvy, bez poskytnutí osobních údajů není možné smlouvu uzavřít či jí ze strany správce plnit,

●        plnění právních povinností vůči státu,

●        zasílání obchodních sdělení a činění dalších marketingových aktivit.

Ze strany správce nedochází k automatickému individuálnímu rozhodování ve smyslu čl. 22 GDPR.
 

IV.

Doba uchovávání údajů

Správce uchovává osobní údaje
●        po dobu nezbytnou k výkonu práv a povinností vyplývajících ze smluvního vztahu mezi Vámi a správcem a uplatňování nároků z těchto smluvních vztahů (po dobu 15 let od ukončení smluvního vztahu).

●        po dobu, než je odvolán souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely marketingu, nejdéle 20 let, jsou-li osobní údaje zpracovávány na základě souhlasu.

Po uplynutí doby uchovávání osobních údajů správce osobní údaje vymaže.
 

V.

Příjemci osobních údajů (subdodavatelé správce)

Příjemci osobních údajů jsou osoby
●        podílející se na dodání zboží/služeb/realizaci plateb na základě smlouvy,

●        zajišťující služby provozování e-shopu (Shoptet) a další služby v souvislosti s provozováním e-shopu,

●        zajišťující marketingové služby

●        dodavatelé zboží

●        přepravci zboží

●        účetní.

Správce má v úmyslu předat osobní údaje do třetí země (do země mimo EU) nebo mezinárodní organizaci. Příjemci osobních údajů ve třetích zemích jsou poskytovatelé mailingových služeb / cloudových služeb.
 

VI.

Zpracovatelé osobních údajů

Zpracování osobních údajů je prováděno správcem, osobní údaje však pro něj mohou zpracovávat i tito zpracovatelé:
●        poskytovatel služby Mailchimp,

●        případně další poskytovatel zpracovatelských softwarům služeb a aplikací, které však v současné době správce nevyužívá.

 

VI.

Vaše práva

Za podmínek stanovených v GDPR máte
●        právo na přístup ke svým osobním údajům dle čl. 15 GDPR,

●        právo opravu osobních údajů dle čl. 16 GDPR, popřípadě omezení zpracování dle čl. 18 GDPR,

●        právo na výmaz osobních údajů dle čl. 17 GDPR,

●        právo vznést námitku proti zpracování dle čl. 21 GDPR,

●        právo na přenositelnost údajů dle čl. 20 GDPR a

●        právo odvolat souhlas se zpracováním písemně nebo elektronicky na adresu nebo e-mail správce uvedený v čl. III těchto podmínek.

Dále máte právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů v případě, že se domníváte, že bylo porušeno Vaše právo na ochranu osobních údajů, případně se obrátit na soud.
 

VII.

Podmínky zabezpečení osobních údajů

Správce prohlašuje, že přijal veškerá vhodná technická a organizační opatření k zabezpečení osobních údajů.
Správce přijal technická opatření k zabezpečení datových úložišť a úložišť osobních údajů v listinné podobě, zejména fyzické zabezpečení, zabezpečení PC.
Správce prohlašuje, že k osobním údajům mají přístup pouze jím pověřené osoby.
 

VIII.

Závěrečná ustanovení

Odesláním objednávky z internetového objednávkového formuláře potvrzujete, že jste seznámen/a s podmínkami ochrany osobních údajů a že je v celém rozsahu přijímáte.
S těmito podmínkami souhlasíte zaškrtnutím souhlasu prostřednictvím internetového formuláře. Zaškrtnutím souhlasu potvrzujete, že jste seznámen/a s podmínkami ochrany osobních údajů a že je v celém rozsahu přijímáte.
Správce je oprávněn tyto podmínky změnit. Novou verzi podmínek ochrany osobních údajů zveřejní na svých internetových stránkách a zároveň Vám zašle novou verzi těchto podmínek Vaši e-mailovou adresu, kterou jste správci poskytl/a.
 

Tyto podmínky nabývají účinnosti dnem 1.1.2020.

Historie Swarovski

Swarovski: značka, která má ve šperkařství zvuk a nezaměnitelný lesk

Třpytivý svět Swarovski krystalů je dobře známý všem milovnicím šperků. Víte ale, čím vším si musel zakladatel projít, aby se dostal do povědomí veřejnosti a zároveň ze svých krystalů udělal zboží prvotřídní kvality? Vydejte se po Swarovského cestě, která vás provede jeho sklářskými začátky a skončí u luxusních šperků.

 

Seznamte se s Danielem Swarovským

Daniel Swarovski, zakladatel značky, se narodil roku 1862 v Jiřetíně pod Bukovou. Obec leží v okrese Jablonec nad Nisou, který je známý pro svoji sklářskou výrobu. Stejně jako většina obyvatel, i Daniel se rozhodl pro profesi spojenou s výrobou skla. Vyučil se uměleckým sklářem (pasířem) a svoji uměleckou dráhu začal v malé továrně svých rodičů.

V továrně nejprve vyráběli skleněné perly, ale později se zaměřili na ručně broušené sklo, které se u lidí těšilo velké oblibě. Používalo se především pro výrobu bižuterie a křišťálových lustrů. Vzhledem k časové náročnosti na výrobu, začal Daniel Swarovski přemýšlet nad tím, jak výrobu zlevnit a zrychlit.

 

Patent na stroj a zkušenosti v zahraničí

Po seznámení s Františkem Křižíkem a možnostmi, které nabízela elektrická energie, začal vyrábět stroj na broušení šatonů (skleněných krystalů). Přestože s výrobou začal v zahraničí, stroj dokončil v Čechách, kde si jej v roce 1892 nechal patentovat. S výrobou skleněných krystalů začal doma v rodinné firmě, ale kvůli velkému zájmu o produkty výrobu přesunul do rakouských Tyrol, konkrétně do města Wattnes. Věhlas Swarovského komponent se brzy rozšířil do celého světa. Mezi největší odběratele patří Velká Británie, USA a Německo. V současnosti je společnost nadnárodním holdingem, který zaměstnává 25 000 lidí ve 40 zemích světa včetně České republiky.

Křišťálového lesku Swarovského elementů si užívala například Marilyn Monroe, když 16. května 1962 zpívala pro amerického prezidenta, nebo Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho.

 

Výroba křišťálů opředená tajemstvím

Proč jsou Swarovského kameny tak výjimečné? Důvodem je především složení skla, se kterým výrobce pracuje. Recept na jeho výrobu je dodnes bedlivě střeženým tajemstvím, ale ví se, že obsahuje 32 % oxidu olovnatého. Díky němu jsou krystaly maximálně čiré a disponují dokonalými optickými vlastnostmi.

Kromě složení skla se na dechberoucím vzhledu podepisuje také exkluzivní povrchová úprava, na které Swarovski spolupracoval s věhlasným Christianem Diorem. Z jejich spolupráce vzešly speciální chemické kovové nátěry, díky kterým dokáže křišťálové sklo lámat světlo ve spektru duhy. Mezi nejpopulárnější povrchovou úpravu patří Aurora Borealis, neboli AB, která sklu dodává duhový povrch již od roku 1956.

Kromě toho Swarovski své kameny upravuje nátěrem Xilion, kterým dosahuje lesku Roses (zejména u kamenů s plochými zády) a Šatony (kosočtvercový řez). Kromě toho jsou k dostání také šperky se saténovým efektem, který zvyšuje hloubku barev, a matným efektem, který jednotvárnému prvku dodá barvu. Díky unikátním povrchovým úpravám se šperky s krystaly od značky Swarovski třpytí a lesknou i při zhoršených podmínkách viditelnosti.